Notice: Undefined index: symbol in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 7

Notice: Undefined index: symbol in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 7

Notice: Undefined index: symbol in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 8

Notice: Undefined index: name in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 8

Notice: Undefined index: symbol in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 9

Notice: Undefined index: current_price in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 9

Notice: Undefined index: symbol in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 10

Notice: Undefined index: price_change_percentage_24h in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 10

Notice: Undefined index: symbol in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 11

Notice: Undefined index: last_updated in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 11

Notice: Undefined offset: 1 in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 11

Notice: Undefined index: last_updated in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 11

Notice: Undefined offset: 1 in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 11

Notice: Undefined offset: 1 in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 11

Notice: Undefined index: symbol in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 12

Notice: Undefined index: ath_change_percentage in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 12

Notice: Undefined index: symbol in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 13

Notice: Undefined index: circulating_supply in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 13

Notice: Undefined index: symbol in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 14

Notice: Undefined index: image in /home/zxpkzjqo/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/crypto.php on line 14
Avrupa Borsaları Büyük Oranda Geriledi; Euro Bölgesi GSYH Verileri Açıklanacak - Canlı Borsa, Hisse Senedi Analiz ve Görüşleri - Borsaanalizleri.com
 • YARIM ALTIN
  3.308,00
  % 0,15
 • AMERIKAN DOLARI
  18,5619
  % 0,03
 • € EURO
  18,3379
  % 0,51
 • £ POUND
  21,1080
  % 0,20
 • ¥ YUAN
  2,6088
  % 0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3156
  % 0,13
 • /TL
  %
 • BIST 100
  3.392,13
  % 6,67

Avrupa Borsaları Büyük Oranda Geriledi; Euro Bölgesi GSYH Verileri Açıklanacak

Avrupa Borsaları Büyük Oranda Geriledi; Euro Bölgesi GSYH Verileri Açıklanacak

Avrupa borsaları Cuma günü büyük oranda zayıfladı. Olası Covid-19 aşısıyla ilgili iyimserlik, artan virüs vakaları ve ekonomik olarak daha çok zarar vereceği beklentisi ile yok oluyor.

DAX %0,2 düşüş yaşarken FTSE %0,6 geriledi ve CAC 40 %0,1 yükseldi.

ABD bu hafta hastanede tedavi gören yeni vaka sayısında günlük yeni bir rekor kırdı ve Avrupa’daki gelişmeler de – en azından bazı bölgelerde – benzer şekilde kasvetli.

İngiltere Perşembe günü 33.470 yeni vaka raporlayıp bugüne kadarki en yüksek günlük toplama ulaşırken İtalya ve Almanya da enfeksiyon eğrilerini düzleştirmek için uğraşıyor. Bununla birlikte İspanya, Alçak Ülkeler ve özellikle İrlanda, enfeksiyon oranlarını düşürme konusunda belirli başarılar gösteriyor.

Bu haftanın başlarında ABD’li ilaç devi Pfizer (NYSE:PFE), Alman ortağı BioNTech (NASDAQ:BNTX) ile geliştirmekte olduğu Covid aşısıyla ilgili güçlü etkinlik rakamları paylaşmasına rağmen Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde Perşembe günü yaptığı açıklamada, bölge ekonomisinin hala zor günlerden geçtiği konusunda uyardı.

Perşembe günkü bir panelde, “büyük bir belirsizlik nehrinden şimdi diğer tarafı görebiliyoruz” dedi. “Ancak bu aşılama konusunda çok coşkulu olmak istemiyorum. Çünkü hala aşının üretimi ve dağıtımı konusunda belirsizlik var.”

Yatırımcılar Avrupa’nın üçüncü çeyrek büyüme rakamlarını bekliyor olacak. İlk tahmin, Euro bölgesindeki mevsimsellikten arındırılmış GSYH’nin önceki çeyreğe göre %12,7 ve AB’de %12,1 yükseldiğini gösterdi.

Kurumsal gelişmelerde; salgının elektrik talebini azaltması ile Fransız enerji grubunun üçüncü çeyrek gelirinde düşüş paylaşmasının ardından EDF (PA:EDF) %0,4 geriledi.

Engie (PA:ENGIE) de salgından darbe aldığı için üçüncü çeyrek faaliyet gelirinde ve kazancında düşüş olduğunu gösterdi ancak hisseleri %3,8 yükseldi.

Virüs vakaları korkutucu bir şekilde artmaya devam ederek California’dan Chicago ve New York’a kadar ekonomik ve sosyal hayat üzerinde sıkı kısıtlamalara yol açtıkça ABD ham petrol stoklarındaki sürpriz artış yüzünden petrol fiyatları Cuma günü zayıfladı. Tümü Cumhuriyetçi olan Ohio, Iowa ve Utah valileri, maske takma zorunluluğu getirdi.

Perşembe günü Enerji Bilgilendirme Dairesi’nin (EIA) yayınladığı rapora göre Amerikan ham petrol stokları, 1 milyon varile yakın düşüş beklentisi karşısında 4,28 milyon varil artış yaşadı.

ABD ham petrol vadeli işlemleri, %1,4 düşüşle 40,55 dolar olurken Brent %1,1 kayıpla 43,07 dolardan işlem gördü. Bu haftanın başında yayınlanan Pfizer (NYSE:PFE) haberlerinin yol açtığı artışların ardından her iki sözleşme de bu haftayı %9 yüksek kapatma yolunda.

Öte yandan altın vadeli işlemleri, %0,3 artışla 1.878,00 dolar olurken EUR/USD %0,1 artışla 1,1816’dan alıcılandı.