• YARIM ALTIN
  3.203,00
  % -0,57
 • AMERIKAN DOLARI
  16,8853
  % -2,70
 • € EURO
  17,8334
  % -2,47
 • £ POUND
  20,8128
  % -2,77
 • ¥ YUAN
  2,5252
  % -2,57
 • РУБ RUBLE
  0,3154
  % -2,88
 • BITCOIN/TL
  359163,749
  % -0,01
 • BIST 100
  2.554,08
  % 0,43

Borsa Umut Sarı Kimdir?

Borsa Umut Sarı Kimdir?

Borsa Umut Sarı Kimdir?

Piyasalarda yapacağınız parasal işlemlerin kar bazının olduğu kadar zarar riskleri de mevcuttur. Borsada işlem yapmadan önce mutlaka ama mutlaka kar umudunu aldığınız kadar zarar etme olasılığınızı hesaplayıp bunu göğüslemeniz gerekmektedir. Bilgi aldığınız araştırma yaptığınız durumlarda riski en azamiye indirebilirsiniz.

 Umut Sarı Kimdir?

 Ünlü Umut Sarı Biyoloji öğretmenidir. 1981 doğumludur. Gerçek adı Mehmet Mustafa Gürban olan ünlü borsa spekülatörüdür. Umut Sarı ismini sosyal medya hesaplarında kullanmıştır. Bahsetmiş olduğumuz isim Spk’nın defalarca ceza kestiği isimdir. Türkiye’ de Gaziantep bölgemizde dünyaya gelen iş adamımızın sevenlerinin olduğu kadar sevmeyenleri de çok fazladır. Kendisini Biyoteknolog olarak değerlendirmektedir. Kendisi 1997 yılında Lise arkadaşının babasının borsa ile ilgilenmesi sonucu borsa atılım sağlamıştır. Üniversite yıllarında da borsaya devam eden Gürkan öğrenme sürecini bu şekilde tamamlamıştır. Sevenlerin kendisine takmış olduğu lakap ise Ağa’dır.

 Borsa Spekülatörlerine Güvenilmeli midir ?

 Borsa Spekülatörlerine güven kesinlikle sağlanmamalıdır. Bu piyasaya girmeyi düşünüyor isek kesinlik ile önceliğimiz öğrenmeye dayalı olacağı için başkasının öğrendiklerini kullanma ihtiyacı duymamalıyız. Tabii fikirlerini düşüncelerini ve analizlerini değerlendirmeliyiz. Ancak sadece onların yaptıkları açıklamalar sonrasında servetimizi riske atacak şekilde borsaya girmek kendimize zarar vermekten başka bir işlem görmeyecektir. Tabii dayak yemeden öğrenilmez terimini de hiçe atmamak da fayda var. Başarı Başarısızlıktan geldiği için ilk yanılgılarımızda kaybetmelerimizde pes etmek de doğru değildir.

 Türkiye’ de En Ünlü Borsa Spekülatörleri kimlerdir?

 Mecnur Çolak: Eski Fenerbahçeli oyuncunun hisse satışı ile ilgili çok bilgisi yoktur. Futbol camiası arkasında olduğu için bu grup ile hareket eder. Favorileri dinlenme tesisleridir.

 Abdurrahman Yıldırım: Yaşar bank da yüklü derecede mal varlığını kaybetti. Ve battı yeni yeni toparlanmaya çalıştığını ve yönlendirmeleri çok aktif kullandığını bilmekteyiz. Ayrıca bir dönem de Mecnur Çolak’ın yakınlarındaki spekülatörlerden biriydi.

 Fahrettin Görgülü: Kent Gıdayı 10 binden 150 bine çıkaran karın deşen jack lakaplı spekülatörlerimizdendir. Belirtmiş olduğum isimler borsa sektöründeki önemli isimlerdir. Kendilerini takip ederek analizlerini araştırmalarını incelemekte fayda vardır.

 Borsada Araştırma Ve Analiz Nasıl Yapılmalıdır?

 Borsada araştırma ve analiz yapmak çok önemlidir. Borsa sisteminin mantığı gelecekte yükselişe geçecek olan şirketi tespit etmek. Ve yatırım yapmak istediğiniz şirketi belirledikten sonra o şirkete gerekli finansal yatırım sağlayarak o şirket ile birlik de kar elde etmektir. Bu sebep ile yatırım yapmayı düşündüğünüz şirketleri iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Analiz yaparken piyasalarda yer alan iki analiz türünden destek almalısınız. Temel analiz ve teknik analizdir. Temel analiz piyasalarda gerçekleşebilecek olan tüm durumların bilgisini aktarmak odaklı analiz türüdür. Alıcıyı her türlü koşul ile ilgili bilgi sahibi yapmaktan yanadır. Teknik analiz ise grafikler daha etkin kullanılmaktadır. Geçmişte yaşanan durumları hatırlatarak ve gelecekte yaşanacak olan ön tahmini bilgilendirme odaklıdır.