• YARIM ALTIN
  3.319,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  18,5819
  % 0,15
 • € EURO
  18,3751
  % 0,77
 • £ POUND
  21,1959
  % 0,66
 • ¥ YUAN
  2,6115
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,3160
  % 0,30
 • BITCOIN/TL
  364099,232
  % 1,80
 • BIST 100
  3.474,73
  % 2,44

Cumhurbaşkanı aşı için tarih verdi

Cumhurbaşkanı aşı için tarih verdi

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli aşı çalışmalarına değindi, “En geç nisanda uygulama seviyesine getirmiş olmayı planlıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar:

Şimdi salgının seyrinin önüne geçemezsek daha sonra çok daha can acıtıcı tedbirler uygulamak zorunda kalırız.

Milletimizden sabır ve destek bekliyoruz. Maske-mesafe-temizlik kurallarına riayet edersek diğer tedbirlere gerek kalmaz.

Kendi geliştirdiğimiz korona virüs aşısında en geç nisan ayında uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz.

Türkiye olarak meseleye ilk günden itibaren dost kara günde belli olur anlayışı ile yaklaşıyoruz. İnancımıza göre de insan eşref-i mahlukattır, yani yaratılmışların en şereflisidir. İnsana hizmet etmeyen adaleti ve güvenliği sağlamayan bir sistemin başarı şansı yoktur. Dünya genelinde 1.5 milyona doğru giden can kaybını sadece koronavirüsün ölümcül etkisine bağlamak sığ bir yaklaşım olacaktır, bu vahim tablonun oluşmasında küresel sistemin çözüm yerine sorun üreten çarpık yapısının da payı vardır.

Salgın bu çarpıklıkları gözler önüne sermiş hem de tüm insanların aynı gemide olduğunu bir kez daha hatırlatmıştır.

Suriye’den Libya’ya Doğu Akdeniz’den Karabağ’a kadar farklı cephelerde yürüttüğümüz hak ve adalet mücadelesinin önemi ortaya çıkmıştır. Ülkemizin hak ve adalet eksenli attığı adımlar dolayısı ile itibar suikastlerine maruz kalması haksızlıktır. Ülkemizi hedef alan bu çirkin kampanyaların neden yürütüldüğünü biz biliyoruz ancak burada bir hususu ifade etmekte fayda görüyorum. Türkiye olarak bölgemizdeki sorunlarla ilgilenirken, veya krizlere müdahale ederken asla yayılmacı bir anlayışla hareket etmiyoruz. Bizim kimsenin hiçbir ülkenin toprağında egemenliğinde içişlerinde gözümüz yoktur. Biz sadece kendi milli güvenliğimizi sağlamaya ardından da bölgemizin istikrar huzur ve iç barışına katkı sunmaya çalışıyoruz. Bu anlayışla uluslararası toplumun yüzleştiği yeni meydan okumalar karşısında önemli sorumluluklar üstleniyoruz.

Suriye’de hızlı ve hakkaniyetli çözüm sağlayacak her adıma destek vermeye hazırız. Libya hükümetine sağladığımız eğitim ve danışmanlık hizmeti ülkenin daha fazla iç savaşa sürüklenmesini engelledi. Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin provokasyonlarına rağmen Doğu Akdeniz’de daime sabırlı ve soğukkanlı davrandık ama bizim bu davranışımıza rağmen en son sivil gemimize Libya’ya insani ihtiyaçları karşılayacak gemimize saldırı oldu. Bunun uluslararası deniz hukukunda yeri yok ve bu geminin de kaptanı bir Yunan. Gemiye girdikten sonra da oradaki sivil mürettebatı da taciz ettiler bütün bunlar video kayıtlarla tespit edilmiş vaziyette.

Dağlık Karabağ’da 30 yıllık bir adaletsizliğin son bulmasına katkı sunduk. Ülkemizin desteği sayesinde Azerbaycan toprağı olan Karabağ’daki Ermeni işgali sona ermiştir. Daha düne kadar ortalıkta görünmeyen hatta bu meselede açıkça Ermenilere destek veren MİNSK grubu bazı ülkelerin anlaşma ile ilgili dile getirdiklerinin hiçbir anlamı yoktur.

Sayın Putin ile yaptığımız görüşmelerle birlikte özellikle Rusya, Türkiye, Azerbaycan olarak bölgede barışı egemen kılmanın adımlarını atmış oluyoruz.

YORUMLAR YAZ
 • Borsa İstanbul’da rekorlar sürüyor – Hisse Senedi Analiz ve Görüşleri – Borsaanalizleri.com2 sene önce
 • […] dahil hisselerden 75’i yükseldi, 22’si değer kaybetti. En çok işlem gören hisse senetleri Türk Hava Yolları, Kardemir (D), Garanti Bankası, Tüpraş, […]