• YARIM ALTIN
  3.234,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  18,4191
  % 0,52
 • € EURO
  17,8508
  % -1,10
 • £ POUND
  19,9991
  % -3,50
 • ¥ YUAN
  2,5843
  % -0,31
 • РУБ RUBLE
  0,3181
  % 2,12
 • BITCOIN/TL
  351552,370
  % 0,25
 • BIST 100
  3.281,61
  % -0,41

Manisa’da kadın otobüs şoförünün haksız yere işten çıkarıldığı iddiası asılsız çıktı

Manisa’da kadın otobüs şoförünün haksız yere işten çıkarıldığı iddiası asılsız çıktı

Manisa Ulaşım Hizmetleri A.Ş’den (MANULAŞ) yapılan açıklamada, Güngör’ün işten çıkarılma sürecine ilişkin kamuoyunda yanlış bir intiba oluşturulduğu kaydedildi.

Güngör’ün iş akdinin haksız şekilde feshedildiği yönündeki iddiaların doğru olmadığı ileri sürülen açıklamada, “Söz konusu personel, içinde vatandaşlarımızın olduğu halk otobüsünü kullandığı esnada tüm trafik kurallarını ve yolcuların güvenliğini hiçe sayarak, cep telefonu ile ilgilenmesi neticesinde kazaya sebebiyet vermiş ve halk otobüsünde yolculuk yapan bir vatandaşımızın yaralanmasına neden olmuştur.” ifadelerine yer verildi.

“İŞ SÖZLEŞMESİ HAKLI NEDENLE FESHEDİLDİ”

İş akdinin, İş Kanunu’nun “İşçinin kendi isteği veya savsaması yüzünden işin güvenliğini tehlikeye düşürmesi, iş yerinin malı olan veya malı olmayıp da eli altında bulunan makineleri, tesisatı veya başka eşya ve maddeleri otuz günlük ücretinin tutarıyla ödeyemeyecek derecede hasara ve kayba uğratması…” hükmü gereğince haklı nedenle feshedildiği savunularak, şöyle denildi:

“Cep telefonuyla ilgilenerek, söz konusu kazayı yapan personelin kimliği ya da cinsiyetine bakılamayacağı kamuoyunun malumudur. Haberlerde sanki personelimizin cinsiyetinden kaynaklı işlem yapıldığı şeklinde intiba oluşturulmaya çalışılmasından dolayı şirketimiz oldukça rahatsız olup, işbu açıklamanın yapılmasını gerekli görülmüştür.”

GÖRÜNTÜLER BELEDİYEYİ DOĞRULUYOR

Öte yandan kazaya ilişkin otobüsteki güvenlik kamerası görüntüsü de ortaya çıktı. Görüntüde cep telefonuyla ilgilenen kadın sürücünün yönetimindeki otobüsün, aynı yönde ilerlerken bir süre sonra yolda duran otomobile arkadan çarpması yer alıyor.

Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldıManisa’nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29’la işten çıkarıldı

çorum escort